Cała prawda o medycynie estetycznej

 Strona główna / Medycyna estetyczna - czy bezpieczna? / Cała prawda o medycynie estetycznej

Cała prawda o medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna wielu osobom kojarzy się jedynie z intensywnymi i niebezpiecznymi zabiegami, które sprawiają, że twarzy wygląda młodo - lecz nienaturalnie. Ludzie obawiają się, że poddanie się takowym zabiegom będzie po pierwsze kosztowne, a po drugie przyniesie ze sobą opłakane skutki - jak na przykład niemożność swobodnego poruszania mięśniami twarzy. W większości wszystko to są jednak mity, które warto obalić - dla swojego dobra!

 

Po pierwsze, medycyna estetyczna nie dotyczy jedynie twarzy - ale również całego ciała człowieka. Dlatego też do gabinetów specjalistów z tej dziedziny zgłaszają się nie tylko te osoby, które pragną odmłodzić swoją skórę, lecz również i takie, które zmagają się z problemami z pękającymi naczynkami, czy też pragną wykonać zabieg związany z ginekologią estetyczną - na przykład po porodzie. Jeśli zabiegi wykonywane są umiejętnie - a w takowych gabinetach zazwyczaj pracują najlepsi specjaliści - nie ma mowy o nienaturalnym wyglądzie. Dziwnie wyglądający celebryci zwykle szpecą się na swoje własne życzenie - decydując się na kolejne zabiegi, mimo iż lekarze im to odradzają.

 

Wiele osób chciałoby coś poprawić w swoim wyglądzie - na przykład zlikwidować pierwsze oznaki starzenia. Uważają jednakże, że przyjdzie na to jeszcze czas - że na razie są za młodzi. Jest to kolejny mit, który niestety pokutuje w społeczeństwie. Tymczasem - jak to zwykle bywa - lepiej zapobiegać problemowi, niźli go później leczyć i żmudnie usuwać. Jeśli ktoś zdecyduje się na jakiś zabieg, nim jeszcze problem zbytnio się uwidoczni, po pierwsze zahamuje jego rozwój, a po drugie nie będzie się musiał decydować na zabieg będący większą ingerencją w ciało w późniejszym czasie. Warto więc działać w porę! Jednym z najważniejszych mitów jest także ten, iż zabiegi medycyny estetycznej zawsze są bardzo bolesne! To oczywista nieprawda - wszak wszystko zależy po pierwsze od indywidualnego progu bólu każdego człowieka, a po drugie od zabiegu na jaki się decyduje. W przypadku, gdy rzeczywiście istnieje ryzyko bolesności zabiegu, specjalista zastosuje specjalny krem znieczulający lub też znieczulanie przewodowe, aby pacjent niczego nie poczuł.