Czy liposukcja usuwa cellulit?

 Strona główna / Medycyna estetyczna - czy bezpieczna? / Czy liposukcja usuwa cellulit?

Czy liposukcja usuwa cellulit?

Czy liposukcja pozwala pozbyć się cellulitu?

Jest to częste pytanie, które słyszymy w naszej klinice i jest to całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę wszystkie mylące porady, udzielane przez blogerów aż po pozbawionych skrupułów chirurgów.

Dwa rodzaje powierzchownej tkanki tłuszczowej

Aby zrozumieć, czy liposukcja może pomóc w walce z cellulitem, musimy wiedzieć, jaki tłuszcz usuwa liposukcja i z jakiego tłuszczu zbudowany jest cellulit.

Oprócz tłuszczu głębokiego, znajdującego się w głębi żołądka (tłuszcz trzewny) i tłuszczu śródmięśniowego, znajdującego się w mięśniach (jak "tłuszcz marmurkowy" w stekach), istnieją dwa inne rodzaje tłuszczu na ciele człowieka, które znajdują się na powierzchni ciała:

  • tłuszcz podskórny, który znajduje się POD skórą

  • tłuszcz hipodermalny i dermalny, który znajduje się W SKÓRZE.

Odkryj kremy Celluence® Legs
Odkryj zabiegi na cellulit Meso-CRF®.

Liposukcja usuwa tłuszcz podskórny

Kiedy chirurg wprowadza kaniulę w celu usunięcia tłuszczu za pomocą liposukcji, vasera, smart lipo, body-tite lub innej procedury podobnej do liposukcji, przechodzi pod skórą, aby usunąć znajdujący się tam tłuszcz podskórny, pomiędzy skórą a mięśniami.

Tłuszcz ten może sięgać do głębokości kilku centymetrów i może zostać odessany z organizmu podczas zabiegu liposukcji.

Liposukcja nigdy nie usunie cellulitu

Tłuszcz hipodermalny i dermalny znajduje się wewnątrz samej skóry, a jego nacisk ku górze może tworzyć na powierzchni skóry zgrubienia o wysokości maksymalnie 2 mm, co powoduje powstawanie cellulitu.

Ponieważ tłuszcz podskórny i skórny (np. tłuszcz cellulitowy) jest wtopiony w skórę, liposukcja NIGDY nie może usunąć tego tłuszczu, ponieważ w takim przypadku usunęłaby samą skórę - co oczywiście stworzyłoby dość makabryczny widok, przypominający scenę z horroru...

Jeśli ktoś mówi ci, że usunie cellulit za pomocą liposukcji, to po prostu kłamie.

W rzeczywistości liposukcja prawie zawsze sprawia, że cellulit wygląda gorzej.

Kiedy przybieramy na wadze, nasza skóra rozciąga się, aby pomieścić nadmiar tłuszczu znajdujący się pod nią. U większości osób tłuszcz ten utrzymuje skórę w miejscu (u niektórych skóra jest tak luźna, że z powodu grawitacji już zwisa).

Po usunięciu tłuszczu po zabiegu lipo, napięcie skóry (które było spowodowane unoszeniem się tłuszczu pod skórą) znika, a nadmiar skóry sprawia wrażenie luźnej lub nawet zwisającej, podobnie jak spuszczony balon, który wygląda jak worek.

Nadmiar luźnej skóry powoduje, że cellulit wygląda jeszcze gorzej. Cellulit nie ulega fizjologicznemu pogorszeniu lub poprawie po lipo, lecz staje się po prostu bardziej widoczny.

Czy zabieg vaser, smart lipo lub body-tite może pomóc?

Vaser (liposukcja wspomagana ultradźwiękami), smart-lipo (liposukcja wspomagana laserem) i body-tite (liposukcja wspomagana falami radiowymi) teoretycznie ujędrniają skórę po liposukcji, dosłownie spalając ją od wewnątrz i sklejając (koagulując) z leżącą pod nią powięzią, aby pozostawić napiętą (lub przynajmniej nie luźną) skórę.

Techniki te sprawdzają się najlepiej, gdy trzeba usunąć tylko niewielką ilość tłuszczu.

Jednak rzeczywistość pokazała, że efekt jest zwykle krótkotrwały (mniej niż rok), a czasami powoduje więcej problemów niż rozwiązuje (przede wszystkim zrosty i zwłóknienia/bliznice), w zależności od reakcji organizmu i umiejętności chirurga.

W każdym razie metody te w najmniejszym stopniu nie wpływają na cellulit, a ich celem jest jedynie poprawa jędrności. Jeśli ktoś mówi Ci, że może "wyleczyć" cellulit za pomocą vaser lub smart-lipo, to po prostu kłamie.

Jeśli lipo pozostawia skórę luźną, to jakie jest rozwiązanie?

Niestety nie ma niezawodnego rozwiązania.

Lipo, we wszystkich swoich odmianach, pozostawia skórę luźną, miejmy nadzieję, że w bardzo niewielkim stopniu (w lekkich przypadkach) lub w dużym (w cięższych). Sekret tkwi w tym, aby nie dopuścić do przyrostu masy ciała, zwłaszcza nadmiernego.

W przypadku osób z niewielką ilością tłuszczu do usunięcia najlepszym wyborem jest zrzucenie zbędnych kilogramów poprzez zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne, a jednocześnie (w tym samym okresie, w którym traci się na wadze - jest ku temu powód, który zostanie przeanalizowany w innym artykule) ujędrnienie skóry i usunięcie cellulitu za pomocą radiofrekwencji i/lub kawitacji i/lub dobrego kremu na cellulit.

Będzie to kosztować mniej niż lipo, nie będzie żadnych przestojów, zwłóknień ani tkanki bliznowatej, poprawi stan zdrowia, a także usunie cellulit i napnie skórę, czego lipo nie potrafi zrobić.

Co należy zrobić, jeśli cellulit po lipo wygląda gorzej?

To samo, co w każdym przypadku cellulitu:

  • przeprowadzić kurs dobrych, silnych, głęboko działających zabiegów radiofrekwencji lub ultradźwięków, zaczynając dwa miesiące po lipo

  • stosować skoncentrowany krem antycellulitowy

  • oraz przestrzegaj zasad zdrowego odżywiania, ćwiczeń i stylu życia.

Odkryj kremy Celluence® do nóg
Odkryj zabiegi na cellulit Meso-CRF®.

© 2021 LipoTherapeia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz powielania bez pisemnej zgody.