O popularności medycyny estetycznej

 Strona główna / Medycyna estetyczna - czy bezpieczna? / O popularności medycyny estetycznej

O popularności medycyny estetycznej

Jak usunąć bliznyMedycyna estetyczna przestała się wreszcie kojarzyć z niebezpiecznymi ingerencjami we własne ciało. Obecnie wszyscy wielką wagę przywiązują do swojego wyglądu - a co za tym idzie na wszelkie sposoby starają się zachować młodość i zadbać o własne ciało. Medycyna estetyczna oferuje liczne zabiegi - nie tylko te inwazyjne, lecz przede wszystkim te bezpieczne, których zadaniem jest jedynie poprawa kondycji skóry, usunięcie szpecących blizn, pajączków, czy przebarwień. Spośród licznej oferty można wybrać wszystko to, czego się pragnie - i coraz więcej osób z tej możliwości korzysta. Oczywiście, za dobrze wykonany zabieg, który naprawdę pomaga lepiej wyglądać trzeba trochę zapłacić - a ponieważ idealny wygląd to marzenie wielu ludzi, wielu decyduje się wydać każde pieniądze.

 

 Wedle przeprowadzonych niedawno badań, w ciągu najbliższych 12 miesięcy aż pół miliona Polaków planuje poddać się zabiegom medycyny estetycznej. Z roku na rok liczba ta systematycznie wzrasta. Coraz więcej zadowolonych ludzi to jednocześnie coraz więcej przyszłych klientów - ponieważ medycyna estetyczna przestała być czymś niszowym, Polacy o wiele chętniej po nią sięgają. Znikł strach, że może stać się coś nieprzewidzianego. Zarówno na świecie, jak i w Polsce najpopularniejszym zabiegiem z tej dziedziny jest kuracja botoksem - w celu odmłodzenia twarzy i zredukowania zmarszczek. Zabiegowi takiemu poddają się najczęściej osoby w średnim wieku.

 

Kolejnymi popularnymi zabiegami są: laserowe usuwanie owłosienia, wypełnienia oraz nieinwazyjne odmładzanie twarzy. Ponieważ usuwanie owłosienia laseremkoszty takich zabiegów oscylują między wartością kilkuset złotych, a nawet kilkunastu tysięcy złotych, niektórych nie stać na opłacanie ich z własnej kieszeni - i muszą sięgnąć po kredyt. Na szczęście jednak terminowa spłacalność takich pożyczek - jak sprawdzono - w grupie wiekowej od 32 do 46 lat wynosi aż 86%. Przeterminowane kredyty należą do 12% pań z tej grupy wiekowej oraz aż 16% panów. Jednakże to panie w większości decydują się na poddanie takowym zabiegom - stanowiąc aż 90% wszystkich klientek salonów medycyny estetycznej w Polsce.