Najtańszym ubezpieczeniem zdrowotnym jest ...

 Strona główna / Medycyna estetyczna - czy bezpieczna? / Najtańszym ubezpieczeniem zdrowotnym jest ...

Najtańszym ubezpieczeniem zdrowotnym jest ...

Ucieczka!

Czy widziałeś Pousada Do Porto (Hostel Porto)? To dobry powód, by wybrać się na północ! Pousada doAsh - Ash Palace Hotel - znalazła się wśród lokalnych miejsc "must-visit" wybranych przez magazyn Taschen, amerykańską gazetę New York Times, European roadmap for integrating travel oraz The New York Times: 36 Hours, 125 Weekends in Europe. Hostel znajduje się w pobliżu Pałacu Freixo, pięknego przykładu barokowej portugalskiej cywilizacji, uznanego za Pomnik Narodowy od 1910 roku. Co to jest dobry getaway!

Żyj dobrze z mniejszą ilością technologii ...

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Alberta (Kanada) mówi, że dzieci, które mają urządzenia elektroniczne w swoich sypialniach, są bardziej narażone na otyłość. Naukowcy ustalić związek przyczynowo-skutkowy między tymi urządzeniami i zmniejszenie liczby godzin snu, dodając, że tylko jedna dodatkowa godzina snu zmniejszy szanse tych dzieci stają się otyłe być 30%. Paul Veugelers, autor badania, pozostawia tę radę z wszystkich rodziców: "Jeśli chcecie, aby wasze dzieci lepiej spały i prowadziły zdrowy tryb życia, zabierzcie technologię z ich pokoi".

Frankenstein może pomóc nam schudnąć

Wydaje się to trudne do uwierzenia, ale prawda jest taka, że obejrzenie horroru może pomóc Ci schudnąć. Grupa badaczy z Uniwersytetu Westminster (Wielka Brytania) chciała zrozumieć, czy możliwe jest spalanie kalorii podczas oglądania przerażającego filmu. W swoim badaniu naukowcy obserwowali 10 osób podczas oglądania wybranych klasycznych horrorów i ostatecznie stwierdzili, że osoby te spalały średnio trzy razy więcej kalorii niż przed pustym ekranem. Richard Mackenzie, ekspert w dziedzinie metabolizmu, wyjaśnił, że zjawisko to wynika z "uwolnienia szybkiego działania adrenaliny wytwarzanej podczas krótkich wybuchów stresu, lub w tym przypadku, strachu, który zmniejsza apetyt i zwiększa tempo przemiany materii."

Najtańszym ubezpieczeniem zdrowia jest ....

... multiwitamina. Tak twierdzi profesor Balz Frei z Instytutu Linusa Paulinga. Według specjalisty, wystarczy codzienne spożywanie multiwitaminy, aby obniżyć ryzyko zachorowania na raka o 8%. Stwierdzenie to pojawia się w następstwie dużego opublikowanego badania na temat pozytywnego wpływu suplementacji multiwitaminowej na zdrowie. Badacze ostrzegają jednak, że jest to tylko suplement, a nie substytut dobrej diety i zdrowego stylu życia.

Zapobiegaj wcześnie

Portugalskie badanie wykazało, że dzieci i młodzież otyła są bardziej prawdopodobne, aby kontynuować tak w dorosłym życiu niż ich cieńsze odpowiedniki. Badania, które zostały przedstawione na kongresie, opierały się na obserwacji ponad 500 chłopców i ostatecznie stwierdzono, że ryzyko to wzrasta wraz z wiekiem: jedna trzecia dzieci poniżej 6 i pół roku życia utrzymała wagę między 6 a 11 rokiem życia. Jeszcze bardziej niepokojące były dane dotyczące nastolatków, u których odsetek osób utrzymujących wagę wzrósł do 80%. Eksperci twierdzą, że rozwiązaniem jest profilaktyka, która powinna rozpocząć się bardzo wcześnie: w czasie ciąży, a następnie w pierwszych latach życia dziecka.

Chwalcie, chwalcie, chwalcie!

Spróbuj pochwalić swoich pracowników i współpracowników! Według badań przeprowadzonych przez National Institute for Physiological Sciences, pochwała jest nagrodą społeczną, która sprzyja lepszej wydajności tych, którzy czują, że ich wysiłki są doceniane. Wszystkie badania wskazują, że pozytywne słowa wywierają silny wpływ na mózg, co prowadzi do produkcji najwyższej jakości pracy. "Gratulacje" i "Kontynuuj dobrą pracę" to tylko kilka przykładów, które warto spróbować wdrożyć. Nie ma nic złego w próbowaniu!