Czy dieta wegańska jest pomocna w walce z cellulitem?

 Strona główna / Medycyna estetyczna - czy bezpieczna? / Czy dieta wegańska jest pomocna w walce z cellulitem?

Czy dieta wegańska jest pomocna w walce z cellulitem?

To jest to, co nazywam wegańskim śmieciowym jedzeniem, a taki rodzaj weganizmu nie jest dobry ani dla zdrowia, ani dla cellulitu, ani dla planety.

"Dieta wegańska jest zdrowa, więc musi być dobra, aby pomóc pozbyć się cellulitu, prawda"?

Jest to pytanie, które często słyszę w klinice, a moja odpowiedź brzmi: "niekoniecznie".

Weganizm, a przynajmniej wegetarianizm, jest dobry dla planety i może być korzystny dla zdrowia i wyglądu, ale niekoniecznie.

Cukier i tłuszcze uwodornione są wegańskie - ale nikt nie nazwałby ich zdrowymi

Na przykład cukier jest wegański, ale jest przeciwieństwem zdrowego. To samo dotyczy tłuszczów uwodornionych. Albo białego chleba i białego ryżu. Albo frytki z oleju smażone 20-krotnie.

A te produkty zdecydowanie NIE są dobre dla skóry, krążenia czy cellulitu.

Wegańskie śmieciowe jedzenie powoduje cellulit, a nie zmniejsza go

Nie wspominając już o okropnych mlekach roślinnych, przetwarzanych fabrycznie i pakowanych w plastik. Nie są one dobre dla planety, nie są zbyt odżywcze i nie są też dobre dla zdrowia (chyba że uważasz, że ultraprzetworzona żywność z mikroplastikiem i BPA w środku jest dobra dla ciebie).

Nie wspominając już o innej kategorii ultraprzetworzonej żywności fabrycznej - imitacjach pokarmów zwierzęcych.

Jeśli poważnie myślisz o byciu weganinem, dlaczego musisz cały czas myśleć o produktach pochodzenia zwierzęcego, z głupimi nazwami imitującymi żywność pochodzenia zwierzęcego, takimi jak chik'n, t'na, mylk itp. To jest kpina z prawdziwego weganizmu.

(Nie wspominając o kompletnej głupocie płacenia za 99% wody i 1% migdałów w niej. Do tego dochodzi jeszcze ślad węglowy związany z transportem wody w plastikowym pojemniku przez setki/tysiące kilometrów. I nie, 99% ludzi nie zadaje sobie trudu, żeby zrobić własny migdałowy "m'lk").

I o co chodzi z tymi grillowanymi (w zasadzie spalonymi) "stekami" z kalafiora? W spalonym warzywie polanym spalonym sosem sojowym nie ma nic dobrego - to tylko rak. Zamiast tego wystarczy zjeść aloo gobi albo sałatkę z kalafiora z cytryną i oliwą z oliwek...

To jest to, co nazywam "wegańskim śmieciowym jedzeniem", a ten rodzaj weganizmu nie jest dobry ani dla zdrowia, ani dla cellulitu, ani dla planety.

A prawdziwa dieta wegańska jest wspaniałą dietą antycellulitową

Osobiście, gdybym miał ochotę na wegańskie jedzenie, ugotowałbym/kupiłbym tradycyjne, pyszne, tradycyjne indyjskie/zielone/włoskie/francuskie/libańskie/tajskie (jak kto woli) potrawy z samych roślin, zamiast ultraprzetworzonych, chemicznych dań, nafaszerowanych solą, cukrem, wątpliwymi olejami i tłuszczami, wyprodukowanych w fabryce i zapakowanych w plastik - lub, co gorsza, w puszkę/cynę nafaszerowaną BPA.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość ludzi na świecie w 90% odżywiała się wegańsko, po prostu dlatego, że nie było ich stać na produkty pochodzenia zwierzęcego. Istnieje więc ogromny repertuar wspaniałych tradycyjnych przepisów wegańskich z całego świata, z których można wybierać, zamiast spożywać "mylk" i spalone "steki" z kalafiora.

Jeśli więc weganizm oznacza spożywanie dużej ilości warzyw, jagód i innych owoców, roślin strączkowych, orzechów, ziół i przypraw (świeżych i gotowanych w minimalnym stopniu w niskich temperaturach, a nie w puszkach, ultraprzetworzonych i smażonych), to tak, dieta wegańska jest świetna w zapobieganiu i redukcji cellulitu, a także dla ogólnego stanu zdrowia.

Wypij też wegański koktajl proteinowy, dla jędrności skóry.

Upewnij się tylko, że codziennie spożywasz wegański koktajl proteinowy w proszku, aby uzupełnić niedobory białka wegańskiego (nie, nie możesz jeść roślin strączkowych każdego dnia, orzechy zawierają o wiele za dużo tłuszczu, aby spożywać je w dużych ilościach i nie, mantra "nie potrzebujesz dużo białka" jest całkowicie błędna - potrzebujesz białka, aby zachować jędrną skórę).

Świeża i zdrowa żywność = piękne i zdrowe ciało

Aby mieć piękne i zdrowe ciało, potrzebna jest aktywność fizyczna i dieta bogata w świeże produkty bogate w błonnik, polifenole, witaminy, białko i zdrowe oleje. Nie ma znaczenia, czy jest to produkt wegański, czy nie.

Ale jeśli musi być wegańska ze względów etycznych, to lepiej, żeby była świeża i prawdziwa, a nie ultraprzetworzona i imitująca pokarm zwierzęcy.

Odkryj kremy Celluence®.
Odkryj zabiegi LipoTherapeia® w Londynie
100+ porad ekspertów, jak zredukować cellulit i ujędrnić skórę