Popularne zabiegi medycyny estetycznej

 Strona główna / Medycyna estetyczna - czy bezpieczna? / Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

popularne zabiegi medycyny

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Obok nowych technologii mogą one się rozwijać i są coraz bardziej skuteczne, bezpieczne i mniej obciążają pacjenta. Co więc obecnie jest najchętniej wybierane przez pacjentów, którzy pojawiają się na zabiegach?

Botoks

Toksyna botulinowa znana bardziej jako botoks to naturalna substancja, która medycynę estetyczną znacząco zmieniła. Mają na to wpływy jej właściwości, które związane są z tym, że blokują impulsy nerwowe i dlatego skóra będzie wygładzona, nie będzie widocznych zmarszczek. Efekty tego typu zabiegów mogą się utrzymywać mniej więcej przez około 4-6 miesięcy.

Regeneracja skóry przy użyciu osocza bogatopłytkowego

To nowoczesna opcja, która nie tak dawno się pojawiła. Wszystko będzie realizowane z użyciem osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi pacjenta. Potem przez serię mikronakłuć to osocze jest wprowadzone pod skórę. taka forma zabiegu jest korzystna, ponieważ opiera się wyłącznie na naturalnym składnika z ciała pacjenta.

Nici liftingujące

To opcja, która jest mniej inwazyjna niż tradycyjna forma liftingowa. Dlatego właśnie tak bardzo zyskuje na popularności. Wprowadzone pod skórę nici liftingujące poprawiać będą owal twarzy, mogą podnosić brwi likwidować tak zwane chomiki, wygładzają również skórę na szyi. Dzieje się tak, ponieważ dochodzić będzie do produkcji kolagenu w miejscach, gdzie ma być to zastosowane.

mezoterapia

Mezoterapia

To jeden z takich zabiegów, które są szczególnie popularne. Wykonuje się tutaj wprowadzenie pod skórę specjalnych koktajli przez mikronakłucia o składzie wpływającym na odżywienie skóry i poprawę jej wyglądu. Takie mikronakłucia będą również elementem pobudzającym skórę do procesu regeneracji.

Ultraformer

To świetna, nowoczesna opcja służąca do pielęgnacji i liftingu. To specjalne urządzenie, które będzie wykorzystywać fale ultradźwiękowe, które odpowiadają za podgrzewanie tkanki i dalej prowadzi to do obkurczają i powoduje, że będzie można tworzyć kolagen. Zabieg z tym sprzętem są stosunkowo kosztowne mniej więcej 6 tys złotych.

Lipoliza iniekcyjna

To innowacyjna procedura, która ma polegać na tym, że będzie dochodziło do rozpuszczenia nadmiaru tłuszczu w ramach konkretnych partii ciała z pomocą specjalnych wprowadzonych pod skórę substancji, które będą również bardzo dobrze zestawione. To one doprowadzą do rozpuszczenia komórek nerwowych i dzięki temu takowe zostaną rozpuszczone a potem naturalnie usunięte z organizmu, dlatego taka opcja świetnie się sprawdza.