Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

 Strona główna / Zabiegi dla mężczyzn / Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

Każdego dnia tracimy od 70 do 100 włosów. Mycie może prowadzić do jeszcze większej utraty włosów. Ilość traconych włosów zmienia się w zależności od pory roku.

Jaki jest cykl włosa?

Włos jest złożoną strukturą, która obejmuje trzon włosa i korzeń. Trzon włosa jest najważniejszą częścią naszych włosów. Mieszek włosowy jest tym, co decyduje o jakości Twoich włosów. Wzrost włosa jest napędzany przez mieszek włosowy. Cykl włosa może być podzielony na trzy fazy: ANAGEN, KETAGEN i TELOGEN. Cykl ten może powtarzać się 20-30 razy w każdym mieszku włosowym. Nadmierne wypadanie włosów jest oznaką łysienia. Wynika to z braku równowagi pomiędzy wzrostem i wypadaniem włosów.

Wypadanie włosów: Przyczyny

Stres, palenie papierosów, niezdrowa dieta, choroby genetyczne i niektóre leki mogą prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Wielu pacjentów doświadcza utraty włosów z powodu zaburzeń hormonalnych. Choroby tarczycy. Ważne jest, aby pamiętać, że dieta odgrywa znaczącą rolę w zdrowiu włosów. Właściwa pielęgnacja włosów jest niezbędna.

Sprawdź również: Wskazówki dotyczące przycinania brody

łysiejąca głowa mężczyzny

Ratunek dla włosów dzięki medycynie estetycznej

Mezoterapia igłowa, czyli forma medycyny estetycznej wykonywana "pod skórą", to najlepszy sposób na walkę z łysieniem. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy za pomocą bardzo małej igły. Aby zabieg był jak najmniej bolesny, skóra jest najpierw spryskiwana roztworem chłodzącym. Pacjentom, u których wyniki morfologii są w normie, proponuje się zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym skóry głowy. Krew pacjenta jest odwirowywana w ultradokładnej wirówce w celu wyodrębnienia najcenniejszych składników, takich jak płytki krwi czy czynniki wzrostu. Preparat ten jest następnie podawany pacjentowi. Seria trzech zabiegów jest najlepszym sposobem na osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Kolejnym skutecznym zabiegiem są komórki macierzyste CGF One. Są to skoncentrowane czynniki wzrostu, które pochodzą z komórek macierzystych, które pozyskaliśmy z krwi pacjenta. Już po jednym zabiegu można zaobserwować zmniejszenie wypadania włosów. Oba zabiegi polecane są pacjentom, którzy chcą w naturalny sposób poprawić kondycję swoich włosów. Terapia jest bezpieczna i przyjazna alergikom, ponieważ wykorzystuje własną krew pacjenta.

Co się stanie, jeśli krew pacjenta nie jest dostępna do zabiegu? Na ratunek przychodzą gotowe produkty. Terapia peptydowa włosów Dr Cy Hair Filler daje doskonałe rezultaty. Formuła zawiera 7 peptydów oraz kwasy hialuronowe, które pozwalają na długotrwałe uwalnianie substancji aktywnych. Zalecam wykonanie czterech zabiegów co 2 tygodnie. W trakcie kuracji należy powstrzymać się od spożywania alkoholu. Po 6 miesiącach przeprowadzę zabieg uzupełniający, aby efekt utrzymał się co najmniej rok. W przypadku terapii peptydowej nie są możliwe skutki uboczne. Może wystąpić niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, ale zniknie on w ciągu 24 godzin.

Aby zwiększyć skuteczność lotionu do skóry głowy, polecam moim pacjentom lotiony do skóry głowy na bazie minoxidilu. Jest on szczególnie skuteczny w przypadku androgenowego wypadania włosów. Odwraca lub hamuje miniaturyzację komórek włosa i stymuluje fazę wzrostu komórek mieszków włosowych. Wzrost włosów rozpoczyna się zwykle po czterech miesiącach leczenia. Zahamowanie wypadania włosów jest najbardziej zauważalne w drugim miesiącu. Maksymalny efekt można osiągnąć po 12 miesiącach konsekwentnego stosowania. Na wyniki wpływają również indywidualne cechy oraz systematyczność stosowania produktu.

Moi pacjenci potwierdzili, że karboksyterapia jest doskonałym sposobem leczenia łysienia. Dwutlenek węgla jest wstrzykiwany pod włosy, aby pobudzić produkcję kolagenu i zwiększyć przepływ krwi. Aby osiągnąć zadowalający efekt, zalecam co najmniej 6-8 zabiegów w tygodniu. Zabieg można stosować jako samodzielny lub przeplatany z mezoterapią igłową na skórę głowy.

Należy pamiętać, że nadmierne wypadanie włosów i postępujące łysienie to częsty problem, który nie powinien być nieleczony. Im szybciej rozpoznamy problem, tym piękniejsze będą nasze włosy. Wypadanie włosów może być często pierwszą oznaką choroby ogólnoustrojowej. Musimy leczyć przyczynowo chorobę podstawową. Dalsza terapia może być prowadzona tylko pod stałą kontrolą psychologa, endokrynologa lub dermatologa.

Działaj teraz, zanim będzie za późno